• mt-campingsnoorwegen.nl
    • mt-campingsnorway.com
    • mt-campingplatzenorwegen.de
    • mt-campingnorge.no
Campings in Noorwegen
Campings in Noorwegen

Campings in Alta

Campings in Alta

Ver in het noorden van Noorwegen vind je in de regio Finnmark een aantal campings in Alta. Alta is voor veel kampeerders de laatste stop, voordat ze verder rijden naar de Noordkaap. Of juist weer op de terugweg zijn. Om die reden vind je rond het stadje Alta – ook wel de stad van het Noorderlicht genoemd – een aantal campings. Welke ook nog eens het gehele jaar geopend zijn. Lees meer

Kamperen in Alta

De campings in Alta liggen allemaal iets buiten het centrum. We noemen er twee:

Alta River Camping: de naam zegt het al, deze camping ligt aan een rivier. Een aantal kampeerplaatsen liggen direct langs de Altaelva rivier. Er zijn zowel grind- als grasplaatsen beschikbaar. Daarnaast worden er op de camping een aantal hytter verhuurd.

(Alta River Camping)

Solvang Camping Alta: deze camping ligt iets ten noorden van Alta, vlakbij de E6. Op Solvang Camping Alta worden diverse accommodaties verhuurd. De camping is zeer geschikt voor gezinnen met kinderen. Je vind er een leuke kampvuurplek, een sauna, een speeltuin en een woonkamer met TV.

(Solvang Camping Alta)

Wat te doen in Alta

Alta is een stadje met ca. 20.000 inwoners en wordt – zoals gezegd – de stad van het Noorderlicht genoemd. In Alta vind je de Nordlyskathedralen,

een moderne kerk, bekend vanwege z’n bijzondere “spirale” vorm. Deels gebouwd van hout en deels van beton en bedekt met titaniumplaten. Alta heeft een leuk centrum met diverse winkels, cafés en restaurants. Ook het World Heritage Rock Art Centre (rotstekeningen en lokale prehistorie) is een bezoek zeker waard. Als je wandeling in de omgeving van Alta wilt maken, raden we Alta Canyon aan, 1 van de grootste canyons van Noord-Europa.

Noordkaaproute

Veel kampeerders op de campings in Alta, zijn onderweg van en naar de Noordkaap. Want van Alta naar de Noordkaap

is het ongeveer 3 – 3.5 uur rijden en op de campings in Alta zie je dan ook veel kampeerders, die wachten tot het weer op het eiland Magerøya (waar de Noordkaap op gelegen is) goed genoeg is en rijden daarna het laatste stuk. In de zomer kun je zelfs ’s nachts rijden, want dan wordt het de hele nacht niet donker. In de winter bezoeken juist veel kampeerders Alta omdat het Noorderlicht dan heel goed te zien is.